devi_ochrana_okapu_a_svodu_1Při déletrvajícím chladu a sněžení jsou střešní okapové žlaby a odtokové roury ohrožovány tvorbou  ledu následkem střídání se tání a zamrzání. Na střeše a v okapu sníh působením slunce taje, v noci přimrzá a postupně se střešní odvodňovací cesta ucpe. Pokud voda nemá možnost odtékat kvůli zamrzlým trubkám, protéká přes okraje žlabů a vytváří se rampouchy, které mohou ohrozit kolemjdoucí nebo vozidla.

Topnými systémy DEVI nebo Raychem lze těmto problémům předejít tím, že je udržíme ve funkčním stavu.


SYSTÉMY

okapy 1 (1)devi_ochrana_okapu_a_svodu_2Ochranný systém je možné instalovat do všech typů okapových žlabů, nebo střešních úžlabí. Skládá se z topných kabelů deviflex TM DTIP-18 a regulace. Nejefektivnější pro tyto typy instalací je termostat devireg™ 850 III. Tato řídící jednotka je speciální regulátor určený pro ovládání systémů ochrany okapových žlabů a venkovních ploch. – „2 v 1“ – ochrana okapů i venkovních ploch/vjezdů do garáží současně – digitální automatická regulace minimalizuje spotřebu energie – monitoruje okolní teplotu a vlhkost prostřednictvím vlhkostních a teplotních čidel

Celý ochranný systém spouští pouze po nezbytnou dobu, aby nezamrzla voda ve žlabech a svodech. Po ukončení kritického období systém automaticky vypne.

 

Pro větší ochranné systémy topných kabelů je mnohem výhodnější instalovat řídící jDEVIrreg 850ednotku DEVIreg™850 s teplotním a vlhkostním čidlem.

 

zde si stáhněte datový list DEVIreg 850

Samoregulační kabel FroStop Black GM

Samoregulační topný systém se jednoduše montuje, je flexibilní a dá se přirovnat ke stavebnici. Systém FroStop Black je oblíben také pro svou výjimečnou spolehlivost a bezpečnost. Kabely se nemohou přehrát ani při překřížení. Požár je tedy vyloučen. FroStop Black je navržen tak, aby zahříval jen tam a tehdy, kde je to skutečně zapotřebí.

S použitím kompatibilních termostatů Raychem lze dosáhnou úspory energie až 80 %. Všechny tyto vlastnosti ocení jistě koncoví uživatelé i montážní firmy

rampouchyKomplexní samoregulační systém s elektrickým topným kabelem FroStop Black (28 W/m ve sněhu/ledu, 16 W/m na vzduchu při teplotě 0°C) představuje v zimních podmínkách spolehlivou ochranu před poškozením ledem a sněhem. Umožňuje hladký odtok vody, tajícího ledu a sněhu.

raychem_ochrana_okapu_okapZároveň zamezuje vzniku nebezpečných ledových rampouchů a převisů. Chrání střešní krytiny, okapy a odtokové trubky před shromažďováním sněhu a působením zamrzající vody.

 

Výhody

  • na jeden m žlabu / svodu pouze jeden m topného kabelu
  • zcela odolný proti UV záření a vodě
  • reguluje svůj výkon v závislosti na okolních povětrnostních podmínkách
  • zamezí vzniku ledu ve žlabech a svodech
  • zajistí zcela bezúdržbový provoz

Inteligentní řídící jednotka Raychem EMDR-10

 

EMDR-10Větší instalace by měly být vybaveny automatickou regulací EMDR-10

–  ochranný systém je v provozu pak pouze tehdy, kdy je potřeba, až 80% úspora energie.

– obsahuje teplotní a vlhkostní senzory

– spíná pouze za nepříznivých klimatických podmínek – nízké teplotě a vlhkosti

– zajišťuje bezpečný a ekonomický provoz bez nutnosti údržby

– snadno se nastavuje a intuitivně ovládá

zde si stáhněte návod na termostat EMDR 10

 

Další zvýšení úspor = správně zvolená regulace

okapy 2 okapy okapy 3 okapy 1


Jednoduchý HTS-D termostat pro malé instalace

HTS-D nákres– intervalový termostat HTS-D ve spojení se samoregulační technologií je ideálním řešením pro menší instalace cca do 30m

– umožňuje nastavit horní spínací teplotu, kdy začíná docházet k zamrzání okapů a současně spodní vypínací teplotu, kdy jsou venkovní teploty hluboko pod bodem mrazu a nedochází odtávání sněhu

– ochranný systém tak funguje pouze v intervalu kritických teplot kolem O°C

 

 

 


Reference


Další služby

Máte zájem o naše služby? kontaktujte nás.