Elektrické podlahové vytápění Vám přináší uživatelský komfort a pomáhá šetřit provozní náklady. Instaluje se u povrchu podlahy, což umožňuje rychlé zahřátí místnosti. Způsobuje menší pohyb vzduchu a tím i menší prašnost a také rychlejší usychání podlah v koupelnách a vlhkých prostorech, čímž se snižuje riziko plísní, roztočů a vzniku alergií.

Dopřejte si komfort a neutrácejte zbytečně za elektřinu.

Podstatnou výhodou elektrického vytápění je, že se snadno reguluje. Správná regulace je zároveň podmínkou hospodárnosti provozu. U hlavního vytápění termostat snímá teplotu prostoru a druhé podlahové čidlo snímá teplotu podlahy, aby se nepřekročila maximální povolená teplota, což je v obytných místnostech 27 °C. Při temperování hlídá termostat pouze teplotu podlahy za pomoci podlahového čidla.

Termostaty regulujete teplotu v jednotlivých místnostech. Termostaty jsou navrženy tak, aby minimalizovaly náklady na elektrickou energii.

Raychem SENZ SENZ WiFI

nová generace termostatů pro podlahové vytápění

 • úpravy programů a nastavení teploty prostřednictvím smartphonu nebo tabletu
 • ovládání jako u smartphonů, dotykem a posunem
 • sledování spotřeby energie k zajištění hospodárnosti a pohodlí

RAYCHEM Green Leaf

programovatelný termostat

Green Leaf je dotykový termostat s moderním vzhledem

 • velký a přehledný dotykový displej
 • snadná a rychlá navigace
 • možnost nastavit 4 teploty v úseku 24 hodin
 • 3 provozní režimy

Provoz elektrického podlahového vytápění v obytném domě není drahý

Porovnáme-li náklady na provoz pouze podlahového vytápění elektrického s teplovodním u kterého je zdroj tepla kotel na zemní plyn, tak v tomto případě budou náklady na elektrické vytápění vyšší než na teplovodní.

V obytných domech, kde je elektrická energie v nízkém tarifu (20 hod. denně) využívána nejen na vytápění, ale také pro ostatní spotřebu jsou náklady na elektrické podlahové vytápění srovnatelné s náklady na veškeré energie u vytápění teplovodního.

Porovnání pořizovacích nákladů podlahového vytápění

Pořizovací náklady jsou počítány pro dům 150m², včetně nákladů na údržbu a servis.


T2Blue – flexibilní odporový kabel

T2Red – samoregulační topný kabel

Výhodný je elektrický topný podlahový systém

Podlahový topný systém realizovaný elektrickými topnými kabely nebo pásy má proti teplovodní potrubní instalaci následující přednosti:

 • Výrazně nižší pořízovací náklady.
 • Jednoduchý a snadný návrh, montáž a uvedení do provozu.
 • Přesná a individuelní regulace teploty podlahy a prostoru každé místnosti v kteroukoli roční dobu
 • Vysoká spolehlivost a životnost topných prvků, bez nároků na údržbu

Podlahové vytápění

Přirozené a příjemně vnímané teplo spočívá v rovnoměrném zahřátí všech povrchů v místnosti. Komfortní elektrické vytápění Vám zajistí suchou a bezpečnou podlahu s prakticky neomezenou životností.

Téměř ideální rozložení teplot způsobuje, že stejnou tepelnou pohodu docílíme při teplotě o 2-3° C nižší než u klasických vytápěcích systémů, čímž snížíme spotřebu energie cca o 15%.


Snížením teploty v místnosti se omezí cirkulace vzduchu a zvýší relativní vlhkost vzduchu.

U elektrického podlahového vytápění nejste omezováni ani konečnou úpravou podlahy, lze použít keramickou dlažbu, koberec, lino, laminátovou nebo dřevěnou podlahu.

Hlavní zdroj vytápění

Elektrické podlahové vytápění je charakterizováno jako velkoplošný nízkoteplotní zdroj tepla. Sálavá složka zdroje tepla způsobuje rozložení teplot v místnosti, které se ideálně přibližuje potřebě lidského těla a přináší velmi příjemnou tepelnou pohodu místnosti.


Instalovaný výkon se pohybuje v rozmezí 80-130 W/m2 v závislosti na tepelně izolačních vlastnostech budovy a místních klimatických podmínkách.

SYSTÉMY

RAYCHEM

T2BLUE – FLEXIBILNÍ TOPNÝ KABEL PRO PODLAHOVÉ VYTÁPĚNÍ

Flexibilní topný kabel je vhodný pro vytápění nových i renovovaných domů všech velikostí a tvarů. Je ideální pro členité půdorysy a plochy všech velikostí. Nejvíce se hodí tam, kde mají být jako podlahová krytina použity dlaždice, přírodní kámen, plovoucí podlahy, koberce a linolea. Kabel T2Blue je možno instalovat na všechny běžné a stabilní podklady. Topný kabel je ukládán do vyrovnávací hmoty, na kterou je pak pokládána krytina, například dlažba, atd.

raychem_podlahove_vytapeni_2

 • prefabrikovaný dvoužilový topný kabel s jediným přívodním vedením
 • ideální pro členité půdorysy
 • možnost nastavení topného výkonu volbou vhodného rozestupu jednotlivých smyček ve vytápěné ploše
 • možnost uložení do drážek vyfrézovaných ve stěrce/betonu – nedojde ke zvýšení celkové výšky konstrukce podlahy

Kabel T2Blue je dodáván ve dvou výkonových provedeních :  

T2BLUE S VÝKONEM 10W/M

 • je používán u standardních konstrukcí podlah
 • různé možnosti hloubky uložení
 • uložení do vyrovnávací hmoty přímo pod podlahovou krytinu
 • možné uložení do vyfrézovaných drážek

blue10

T2BLUE 20W/M

 • je určen pro prostory, u kterých jsou kladeny vyšší požadavky na výkon
 • v zimních zahradách, ve sklenících

blue20


T2QUICKNET – SAMOLEPÍCÍ TOPNÁ ROHOŽ PRO PODLAHOVÉ TOPENÍ

raychem_podlahove_vytapeni_3Tenká (3mm), samolepící dvoužilová topná rohož T2Quicknet je velice jednoduchým způsobem, jak instalovat podlahové topení pod keramické dlažby, přírodní kámen, plovoucí podlahy aj. Nejčastěji se používá pro vytápění podlah v koupelnách, kuchyních, chodbách, předsíních, atd.

Po zakrytí stavební hmotou je trvanlivá a spolehlivá. Díky malé tloušťce představuje ideální řešení pro rekonstrukce a modernizace prostor.

raychem_podlahove_vytapeni_4Rohože jsou dostupné ve dvou verzích : 90 W/m2 pro dobře izolované podklady a 160 W/m2 pro rychlé vytápění nebo vyšší teplotní nároky.

raychem_podlahove_vytapeni_5Výhodou je, že mají pouze jeden studený konec (dvoužilový topný systém), tzn. jednostranné napájení umožňující snadnější instalaci i ve členitých prostorech.

Umisťují se přímo pod podlahovou krytinu, po nalepení se pouze překrývají vrstvou vyrovnávací hmoty. Maximální výška podlahy spolu s obkladem činí jen 15 mm.


T2RED – INTELIGENTNÍ SYSTÉM PODLAHOVÉHO TOPENÍ

raychem_podlahove_vytapeni_7Samoregulační systém T2Red snímá ostatní zdroje tepla, jako je sluneční záření, elektrická zařízení a osvětlení, a podle toho automaticky přizpůsobuje svůj tepelný výkon. Více tepla je produkováno v chladnějších místech jako  například v blízkosti oken nebo dveří. V teplejších místech, jako například pod koberci a nábytkem, je produkováno méně tepla.

Není zde žádné riziko přehřátí, což poskytuje neomezené možnosti pro přemisťování nábytku.

Lze jej nainstalovat na všechny hrubé podlahy (z plastu, betonu, dřeva), do místností se suchým nebo mokrým provozem a lze jej snadno přizpůsobit všem velikostem a tvarům místnosti.

 • snadný návrh – jeden topný kabel pro všechny tvary místnosti
 • flexibilní – zaříznutí na délku, nejsou zapotřebí žádné studené konce  kabelů
 • ideální pro renovaci – snížená výška (max.8mm)

t2red-ulozeniRenovace

požadavky na renovaci jsou specifické

 • menší konstrukční výška
 • špatná izolace podlahy
 • nerovnost podlahy
 • různé typy podkladů podlah (cemontový potěr, anhydritový potěr, dřevo, staré dlaždice, dřevotřísková deska), které vyžadují speciální úpravu

Nová konstrukcet2red 2-nove

 • tloušťka vyrovnávacího potěru 50 mm
 • nová konstrukce podlahy, včetně izolace podle stavebních předpisů. Instalace kabelů do 5 cm vyrovnávacího potěru

AKCE T2RED (1.5. – 31.7.)


T2REFLECTA

raychem_podlahove_vytapeni_8Energeticky úsporný samoregulační systém s integrovanou izolací

Systém se skládá ze samoregulačního topného kabelu T2Red a drážkovaných izolačních desek T2Reflecta vyrobených z polystyrénu vysoké hustoty, který minimalizuje tepelné ztráty, a tenké hliníkové vrstvy zajišťující rovnoměrné a optimální rozložení teploty podlahy.

raychem_podlahove_vytapeni_9Výhodou je úspora 20% energie navíc díky integrované izolaci, rovnoměrná a optimální distribuce tepla a vynikající dynamické vlastnosti ohřevu.

Systém umožňuje libovolné uspořádání interiéru – díky efektu samoregulace zde není riziko přehřátí pod koberci, nábytkem apod.

raychem_podlahove_vytapeni_10Lze jej použít pro obývací pokoje, kuchyně, koupelny, jídelny, dětské pokoje, zimní zahrady, pod podlahy z keramické dlažby, parket, přírodního kamene, plovoucí podlahy i kobercové krytiny.


TERMOSTAT RAYCHEM – REGULACE VÝKONU KE ZVÝŠENÍ ÚČINNOSTI

Digitální termostat Raychem slučují jedinečné užitné vlastnosti s velkým LCD displejem a snadnou obsluhou.

RAYCHEM R-TC NGR – INTELIGENTNÍ TERMOSTAT S ADAPTABILNÍ FUNKCÍ

raychem_podlahove_vytapeni_12Inteligentní elektronický termostat s hodinami, velkým podsvětleným displejem a funkcí  kontroly minimální a maximální teploty podlahy.

Lze jej naprogramovat na každý den týdne v 30minutových blocích.

Má čtyři přednastavené programy a jeden uživatelský.

inteligentní adaptabilní funkce vypočítá, kdy je nutno zapnout topení, aby byla na požadovanou hodinu zajištěna požadovaná komfortní teplota.

RAYCHEM R-TE – ZÁKLADNÍ TERMOSTAT S PROSTOROVNÝM A PODLAHOVÝM ČIDLEM

R-TEManuální zapínání/vypínání pomocí dvoupólového hlavního spínače

Funkce snížení teploty (–3,5 °C) pomocí dálkového časovače

16A spínací relé

Výrobek je dodáván se dvěma rámečky pro systém ELKO RS/B&J Jussi, ELJO Trend

RAYCHEM NRG-DM – INTUITIVNÍ TERMOSTAT S ČASOVAČEM

NRG-DM_leták_bezcen NRG-DM_leták_bezcen2

DEVI

TOPNÉ ROHOŽE DEVIMAT TM

devi_podlahove_vytapeni6Pomocí topných rohoží Devimat můžete získat teplou podlahu bez toho, abyste museli podstoupit nákladnou likvidaci staré podlahy a při tom trpěli špínou, nepořádkem a nepříjemným hlukem.

Rohož Devimat™ je v závislosti na typu vysoká pouze 3 až 4 mm. Může se proto snadno montovat přímo na původní podlahu, bez ohledu na to zda se jedná o beton, dřevo nebo dokonce o starou dlažbu či teraco, to znamená, že není potřeba vybourávat stávající podlahovou konstrukci.

Devimat™ se instaluje do vrstvy lepidla pro dlažbu a proto nemá prakticky žádný vliv na výšku nové podlahy

devi_podlahove_vytapeni7Devi instalace rohože 7Devi instalace rohože 5Devi instalace rohože 8


SUCHÁ INSTALACE DEVICELL™

Desky rozvodu tepla Devicell™ poskytují perfektní řešení pro rychlou a snadnou instalaci elektrického podlahového vytápění pod dřevěné podlahy. Skládají se z polystyrénových desek tloušťky12 mm, které jsou pokryty hliníkovým plechem tl. 1 mm opatřeným speciálním profilem.

Tepelně izolační desky Devicell™ mohou být instalovány na betonové podlahy, nebo bez další přípravy přímo na dřevěné podlahy.

devi_podlahove_vytapeni8

Devicell™ zároveň poskytuje nezbytné tepelné odizolování od podkladové podlahy. Kombinací tepelně izolační spodní vrstvy podlahy s teplotně vodivým povrchem je zajištěno optimální vyzařování tepla směrem nahoru.

Výsledkem je poměrně nízká spotřeba energie, která stačí k zajištění požadovaného komfortu vytápění s krátkou reakční dobu.


REGULACE DEVILINK™

devi_regulace_2devi_regulace_3devi_regulace_1

Tento systém se skládá z řídící jednotky s barevným dotykovým displejem, podlahových termostatů, které spínají topný kabel a prostorových snímačů monitorujících a regulujících teplotu v jednotlivých místnostech. Umožňuje jednotlivě nastavovat teploty všech vytápěných místností z jediného centrálního bodu.

 • Devilink CC (centrální jednotka)- povinná
 • typ K – napájení z instalační krabice
 • typ Z – napájení ze zásuvky
 • Devilink FT (podlahový termostat) – povinný
 • Devilink RS (prostorový termostat) – volitelný

WEB•HOME™

devi_regulace_6WEB•HOME™ poskytuje uživatelům možnost kontroly a změny teploty z jakéhokoli počítače s připojením na internet. Přístup do systému získáte pomocí osobního přihlašovacího hesla. Můžete také zvládat nejdůležitější úkoly pomocí mobilního telefonu či internetu na cestách.

Vaše osobní WEB•HOME™ stránka je konstruována tak, že vám dává logický a ucelený přehled od místnosti k místnosti. Dostupné jsou jak skutečné hodnoty, tak i požadovaná nastavení a možnosti.

Pokud by se stalo něco neobvyklého obdržíte zprávu SMS nebo e-mail na ta čísla nebo adresy, které si zvolíte.

Můžete také připojit zabezpečovací systém téměř všech dodavatelů. Tímto způsobem můžete sledovat nejen teplotu, ale i bezpečnost – ve dne i v noci.


DEVICOM™ PC•PRO

devi_regulace_7Devicom™ PC•PRO umožňuje komunikaci mezi inteligentním vytápění DEVI a vašim osobním počítačem. Stačí pouze propojit počítač s Devireg™ 550.

Pomocí Devicom™ PC•PRO můžete programovat skupiny Devireg™ 550 i velkých instalovaných projektech a to dle specifických potřeb. Datovou síť Devireg™ 550 můžete získat prostřednictvím jednoduchého připojení.

Devicom™ PC•PRO archivuje naměřená data ze kterých můžete později zjistit průběh teplot, dobu zapnutí a také případné poruchy systému. Můžete také získat přehled o všech jednotkách Devireg™ 550 připojených do sítě.

TERMOSTATY

TERMOSTAT RAYCHEM GREEN LEAF

Green Leaf

programovatelný termostat s moderním vzhledem

 • velký a přehledný displej
 • možnost nastavit 4 teploty v úseku 24 hodin
 • 3 provozní režimy

zde si stáhněte prospekt

 

TERMOSTAT RAYCHEM NRG-DM

NRG-DM_hdrIntuitivní termostat s časovačem

 • termostat  vypočítá, kdy je třeba začít topit, aby byla dosažena teplota požadovaná v teplotním rozvrhu
 • monitorování spotřeby energie v průběhu různých časových období

zde si stáhněte návod

ZÁKLADNÍ ELEKTRONICKÝ TERMOSTAT R-TE

R-TEinteligentní funkce usnadňující obsluhu

zde si stáhněte prospekt

 

TERMOSTAT DEVIREG TOUCH

DEVIreg TOUCHDEVIreg™ Touch je elektronický programovatelný časovací termostat pro regulaci elektrického podlahového vytápění. Termostat je určen pouze k pevné instalaci a může být použit jak k přímému vytápění celé místnosti, tak pro příjemné vytápění podlahy.

DEVIreg™ Touch obsahuje úsporný plán, který umožňuje přednastavit teplotu na úrovních úspory energie – a s optimálním zapnutím či vypnutím vytápění za účelem dosažení požadované teploty ve správný čas.

zde si stáhněte produktový list 

DEVILINK  WIFI – ŘÍDICÍ SYSTÉM PRO BEZDRÁTOVÉ OVLÁDÁNÍ

DEVIlink

 • možnost WiFi připojení a ovládání přes App
 • centrální řídicí jednotka s barevným dotykovým displejem, USB vstupem, napájení z elektroboxu
 • snímač teploty prostorový s displejem a možností nastavení požadované hodnoty
 • snímač teploty podlahový s výstupním relé 15A

Návod na instalaci

zde si stáhněte produktový list

DEVIREG™ SMART JE INTUITIVNÍ PROGRAMOVATELNÝ ČASOVACÍ TERMOSTAT, KTERÝ SE PŘIPOJUJE K SÍTI WIFI A APLIKACI DEVISMART™ APP A LZE HO OVLÁDAT ODKUDKOLI A KDYKOLI.

Smart

DEVIREG™ SMART SE RYCHLE A INTUITIVNĚ NASTAVUJE POMOCÍ PRŮVODCE APLIKACE. JE VYBAVEN DETEKCÍ OTEVŘENÉHO OKNA A ÚSPORNÝM PROGRAMEM VČETNĚ OPTIMÁLNÍHO ZAPNUTÍ ČI VYPNUTÍ VYTÁPĚNÍ ZA ÚČELEM DOSAŽENÍ POŽADOVANÉ TEPLOTY VE SPRÁVNÝ ČAS, COŽ PŘINÁŠÍ SNÍŽENÍ NÁKLADŮ NA VYTÁPĚNÍ.

PROSPEKT →DEVIREG SMART BROŽURA

Reference

Další služby

Images test


Other Headphones


Headphones


Headphones


Other Headphones